Otrzęsiny

Otrzęsiny – małe, kocie juwenalia. Jak to mówią – tradycja – rzecz święta, a szczególnie w przypadku prawdziwego życia akademickiego. Najlepszym jej wyrazem oprócz wspomnianych wcześniej Juwenaliów, są Otrzęsiny będące „chrztem” wszystkich świeżo upieczonych studentów, oficjalnie włączającym ich w prawdziwe grono żaków.

Odbywające się w połowie października imprezy, mają na celu wprowadzenie najmłodszych członków społeczności akademickiej w prawdziwy studencki klimat pozauczelnianego życia, oraz dać im przedsmak tego czego oczekiwać mogą w maju.

Co roku Samorząd Studencki stara się, by studenci wszystkich roczników mieli okazję bawić się w rzeszowskich klubach, na koncertach znanych i co ważne – lubianych gwiazd i zespołów. W poprzednich latach mogliśmy gościć: Jamala, Letni Chamski Podryw, Chwytaka, Braci Figo Fagot, Ronniego Ferrari czy Borysa LBD. Oprócz oczywistej zabawy do białego rana, pierwszaki spodziewać się mogą zdecydowanie większej ilości atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez SSPRz. Konkursy, zabawy z nagrodami, fotobudka czy byk rodeo to tylko niektóre z nich. Wszystko to ma na celu zintegrować pierwszorocznych i sprawić, żeby poczuli się w pełni włączeni w akademicką społeczność Politechniki Rzeszowskiej. 

W roku 2021 po przerwie spowodowaną przez pandemię Covid-19, Samorząd zorganizował cieszące się dużą popularnością wydarzenie Oktobeer. Miało ono na celu przypomnienie wszystkim studentom magię studiowania. Przez cały październik, we wtorki i czwartki mogliśmy świętować powrót na uczelnię, dzięki przeróżnym atrakcjom, jak: Koło fortuny, Turniej we flanki, Karaoke, Dyskoteka z nauką tańca dla opornych. Dodatkowo, we wtorki odbywały się otwarte spotkania Samorządu Studenckiego, gdzie pierwszoroczni mogli dowiedzieć się czegoś więcej o nas i o naszej działalności. Zwieńczeniem całego miesiąca była wielka impreza w rzeszowskim klubie.