Akademiki

Osiedle Studenckie Politechniki Rzeszowskiej zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i J.Dąbrowskiego/Podkarpackiej w południowo-zachodniej części miasta.  W skład zespołu domów studenckich wchodzi sześć obiektów, które zapewniają zakwaterowanie ponad 2 000 studentów. Dobra lokalizcja umożliwia mieszkańcom osiedla bezproblemowe korzystanie z komunikacji miejskiej. Z przystanku “Powstańców Warszawy Dom Studenta” można dostać się w różne części miasta 10 liniami autobusowymi, natomiast z ul. Podkarpackiej (przystanek “Podkarpacka Politechnika”) można dojechać w różne częsci miasta 8 liniami MPK. Stacja Kolejowa Rzeszów Osiedle znajduje się w odległości 600m od naszych domów studenckich, a przystanek autobusowy komunikacji międzymiastowej przy ul. Dąbrowskiego dzieli od nas 700m.


W pobliżu osiedla znajduje się kino oraz sklepy spożywcze. Największym atutem mieszkania na Osiedlu Studenckim jest niewielka doległość z miejsca zamieszkania do budynków dydaktycznych i administracyjnych, do wszystkich obiektów Uczelni można dostać się pieszo poświęcając na to kilka minut.


Częścią naszego Osiedla jest również Dom Studencki Aviata zlokalizowany w Jasionce, który oferuje miejsce zamieszkania dla prawie 100 studentów. Ze względu na lokalizację w pobliżu Ośrodka Kształcenia Lotnieczgo cieszy się zaintereseowaniem wśród studentów lotnictwa.