Akademiki

Osiedle Studenckie Politechniki Rzeszowskiej zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i J.Dąbrowskiego/Podkarpackiej w południowo-zachodniej części miasta.  W skład zespołu domów studenckich wchodzi sześć obiektów, które zapewniają zakwaterowanie ok. 1640studentów. Dobra lokalizacja umożliwia mieszkańcom osiedla bezproblemowe korzystanie z komunikacji miejskiej. Osiedle Studenckie PRz graniczy z dwoma przystankami zlokalizowanymi przy ul. Powstańców Warszawy („Powstańców Warszawy/Dąbrowskiego” i „Powstańców Warszawy Politechnika”, z których można się poruszać 11 liniami MPK) i jednym przy ul. Podkarpackiej („Podkarpacka Politechnika”, z którego można się poruszać 13 liniami MPK). Stacja kolejowa „Rzeszów Osiedle” znajduje się w odległości 600m od naszych domów studenckich, natomiast od przystanku autobusowego komunikacji międzymiastowej przy ul. Podkarpackiej dzieli nas ok. 350m, z kolei od przystanku przy ul. Dąbrowskiego ok. 700m.


W pobliżu osiedla znajduje się kino oraz sklepy spożywcze. Największym atutem mieszkania na Osiedlu Studenckim jest niewielka doległość z miejsca zamieszkania do budynków dydaktycznych i administracyjnych, do wszystkich obiektów Uczelni można dostać się pieszo poświęcając na to kilka minut.


Częścią naszego Osiedla jest również Dom Studencki Aviata zlokalizowany w Jasionce, który oferuje miejsce zamieszkania dla prawie 100 studentów. Ze względu na lokalizację w pobliżu Ośrodka Kształcenia Lotnieczgo cieszy się zaintereseowaniem wśród studentów lotnictwa.