Rzeszowskie Juwenalia

Rzeszowskie Juwenalia to bez wątpienia najbardziej wyczekiwana impreza w roku akademickim. To wspaniały czas nie tylko dla studentów, ale również dla mieszkańców całego naszego regionu czy Polski. Spotykamy się wszyscy razem, aby współtworzyć najlepszą imprezę na Podkarpaciu.

Jako Samorząd Studencki, nieprzerwanie od 1993 roku stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę, aby każda kolejna odsłona była lepsza od poprzedniej. Zależy nam na zapewnieniu wielowymiarowej rozrywki, zaspokajającej zróżnicowane gusta. Naszym celem jest stworzenie niezapomnianego wydarzenia, które będzie przyciągało i zrzeszało wszystkie pokolenia. Dbamy o to, by klimat towarzyszący corocznym imprezom studenckim był niepowtarzalny. 

Oprócz wielu koncertów z przeróżnej gamy rodzajów muzyki, naszej imprezie towarzyszą także:

  • Juwenaliowy Mix Wydarzeń który jest fuzją Sportowej Rozgrzewki oraz Tygodnia Kultury i Nauki PRZODEM. Łączy w sobie to, co było najistotniejsze w obu koncepcjach – czyni go to więc cyklem inicjatyw towarzyszących, którym przyświeca idea promowania naukowej, kulturalnej, sportowej i biznesowej aktywności studentów oraz rozwoju interdyscyplinarnego. 
  • Studencki Konkurs Piosenki „Kill me with the MUSIC” to jedyna i niepowtarzalna szansa, aby zobaczyć wschodzące gwiazdy estrady. Każda edycja przyciąga liczną rzesze artystów jak i zespoły muzyczne z całego Podkarpacia. Konkurs ten jest jedyną drogą młodzieżowych formacji i samodzielnych wykonawców, aby wystąpić na scenie Rzeszowskich Juwenaliów u boku największych Gwiazd polskiego rynku muzycznego.
  • Taneczny Kalejdoskop- przegląd zespołów tanecznych oraz solistów. Wyjątkowo barwne, zróżnicowane i dynamiczne wydarzenie, które tak samo jak „Kill me with the Music” przyciąga wielu fanów.
  • Korowód– wszyscy zgromadzeni na rynku przebrani w przeróżne stroje, po uroczystym przekazaniu przez Prezydenta klucza do bram miasta, zmierzają na miasteczko Politechniki Rzeszowskiej. Od tego momentu rozpoczynają się najlepsze Juwenalia w Polsce.

Zwieńczeniem imprezy jest Wielki Koncertowy Finał, który trwa aż trzy dni. Na każdej z trzech scen można usłyszeć czołowych artystów oraz zespoły polskiego rynku muzycznego. To wszystko sprawia, że już dwukrotnie w latach 2014 i 2018 Rzeszowskie Juwenalia zostały laureatem nagrody środowiska studenckiego Pro Juvenes w kategorii najlepsze juwenalia w Polsce.