Studenckie Mikołajki

Okres Bożego Narodzenia to dni kojarzone przez nas wyjątkowo ciepło mimo, że wokół sam środek mroźnej zimy. Niestety, nie każdy z nas może spędzać ten wspaniały czas, przy świątecznym stole, w towarzystwie naszych bliskich. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dla wyjątkowo dużej części społeczeństwa święta nie przybierają ,,magicznego” charakteru, ze względu na brak najważniejszego elementu jakim jest rodzina.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej starają się więc przyjść z pomocą tym, dla których okres świąteczny jest najtrudniejszy i najbardziej dotkliwy pod względem emocjonalnym – a są nimi dzieci z domów dziecka, oraz osoby starsze z domów pomocy społecznej. Charytatywna akcja „Studenckie Mikołajki” już na stałe weszła do kalendarza akademickiego jako tradycyjny gest wsparcia i pomocy, w czasie którego studenci wcielają się w pomocników Świętego Mikołaja, starając się spełnić przynajmniej część marzeń oraz potrzeb.

Rokrocznie Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej wybiera jedną z najbardziej potrzebujących placówek, by z pomocą pracujących tam wychowawców poznać marzenia podopiecznych. Zbiórka do puszek oraz świąteczny kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i wypieków, obecne są już na Politechnice od kilku dobrych lat. Wszystko to zostaje w całości wykorzystane na zakup prezentów i chociaż częściowe wypełnienie tęsknoty za prawdziwie domowymi świętami.

Cieszymy się, że chociaż w taki sposób możemy wywołać uśmiech na twarzach innych, potrzebujących osób.