Oktobeer, czyli małe – wielkie święto studentów Politechniki Rzeszowskiej!

Red. Aleksandra Rojek

Takiego świętowania nie spodziewał się nikt! W pierwszym miesiącu nowego roku akademickiego Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej zorganizował święto wszystkich studentów naszej uczelni, czyli Oktobeer! Trwał on przez cały październik, a główne atrakcje zostały przyszykowane przez samorząd na każdy wtorek i czwartek miesiąca. 

1 października rozdawane były wejściówki na to wydarzenie. Otrzymał je każdy student pierwszego roku podczas uroczystej immatrykulacji. Okazja do wykorzystania nadarzyła się tego samego dnia kiedy to odbyła się wielka integracja na miasteczku akademickim. 

Pierwszy dzień imprezy został określony mianem „małych juwenaliów”, ponieważ przyciągnęła ona ogromne tłumy studentów! Atmosfera była świetna, a sama zabawa zakończyła się w późnych godzinach wieczornych! Atrakcje, jakie Samorząd zapewnił w ten dzień to między innymi studenckie zawody sportowe na czas cieszące się ogromną popularnością wśród oglądających, jak i samych uczestników. W końcu każdy chce kibicować reprezentantom swojego kierunku w najważniejszych zawodach na uczelni!

Dalsze plany były wielkim zaskoczeniem dla osób biorących udział w Oktobeerze. Nikt się nie spodziewał, że na Grzybka zawita… koło fortuny, stworzone przez członków Samorządu! Studenci, biorący aktywny udział w zabawie, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami, które zostały ufundowane przez zewnętrznych partnerów. 

Oczywiście w trakcie trwania Oktobeeru nie mogło zabraknąć śpiewania studenckich hitów. Chętnie śpiewanych przez wszystkie roczniki.

Kiedy pogoda nie sprzyjała do korzystania z uroków miasteczka studenckiego, Oktobeer przeniósł się do klubu Bajka. Nie był to jednak jedyny popularny lokal, w którym to studenckie święto miało miejsce. Sam finał imprezy odbył się w ostatni czwartek października w klubie Aloha. Zainteresowanie było ogromne, a sama impreza – porywająca!!! 

Warto również wspomnieć o innym aspekcie Oktobeera. W czasie jedno trwania zostały również zorganizowane szkolenia, między innymi panel dyskusyjny, na którym mieli okazję się wypowiedzieć weterani samorządu, budowanie zespołu czy szkolenie z przedstawicielami firmy Deloitte z dobrych nawyków w pracy zespołowej. 

Oktobeer to zdecydowanie jedno z najciekawszych wydarzeń, w jakich studenci Politechniki Rzeszowskiej mieli okazję brać udział. Gratulacje należą się wszystkim członkom Samorządu Studenckiego za świetną organizację oraz zapewnienie niezapomnianych atrakcji!