Studenckie Mikołajki na Politechnice!

Grudzień to miesiąc, w którym wszystko sprowadza się do świąt. Od początku grudnia możemy być świadkami przyjemnego wydarzenia, zorganizowanego przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej, jakim są Studenckie Mikołajki 2021. Osoby, które zdecydowały się wesprzeć akcję dołożyły swoją cegiełkę do prezentów dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie!

Głównym punktem akcji był kiermasz świątecznych ozdób. Stoiska, które można było zaobserwować  w budynkach B, H, K, L, P, S, V, cieszyły się dużą popularnością nie tylko ze względu na niecodzienny widok przedstawicieli Samorządu w czapkach św. Mikołaja, ale również pod kątem pięknych ozdób, stworzonych przez studentów z naszej uczelni.  Zaangażowanie w ich tworzenie było ogromne, a dołączyły się do nich nawet koła naukowe z Rzeszowskiej Grupy IT, działającej przy Wydziale Elektrotechniki i Informatyki, w której skład wchodzi Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych oraz Koło Naukowe Automatyków  i Robotyków „Robo”, którzy przekazali piękne i oryginalne ozdoby choinkowe.

Nie była to jednak jedyna atrakcja, jaka spotkała studentów w pierwszym tygodniu grudnia. Zorganizowana została również kwesta na niektórych zajęciach – chętni studenci, którzy dorzucili troszkę pieniędzy do puszek, dostawali w zamian wyjątkowe naklejki. Kwesta miała również miejsce w akademikach naszej uczelni, a odwiedzone zostały m.in.: akademik Nestor, Pingwin, Ikar czy Alchemik. Kwesta dla seniorów odbyła się także w Cybermachinie, gdzie został zorganizowany Mikołajkowy Turniej FIFA 22 oraz Świąteczne Karaoke.

Warto również wspomnieć o aukcji, w której do wylicytowania będą bardzo wyjątkowe nagrody, na przykład przejazd Teslą, przejazd legendarnym Fiatem 126p, ekscytujący lot balonem, wejście na symulator samolotu, vouchery do wykorzystania w lokalach: Pewex, Kozlovnia, Index, Lord Jack i Esencja oraz karnety na mecze Resovii. Cała akcja została zorganizowana przez Fundację Rozwoju Podkarpacia dla Młodych „Orzeł” przy współpracy z Samorządem Studenckim Politechniki Rzeszowskiej. Cały dochód z aukcji zostanie również przekazany na DPS nr 1 w Krośnie. 

red. Aleksandra Rojek, Katarzyna Rozner