Obóz szkoleniowy „Adapciak PRz”

Adapciak PRz – bo przygoda z Politechniką zaczyna się już na wakacjach. Zmysłem tego projektu są przede wszystkim działania integracyjne mające na celu zaszczepienie w nowych członkach środowiska akademickiego chęci działania na rzecz uczelni i włączenie się w działalności SSPRz, kół akademickich czy innych form aktywności studenckiej na Politechnice.

Rozpoczynając swój pierwszy rok akademicki większość świeżo upieczonych studentów staje przed wyzwaniami, jakimi są całkowite zmiany własnych przyzwyczajeń i dotychczasowego życia. Często daleko od domu, w obcym mieście i co chyba najważniejsze – na nowej uczelni diametralnie różniącej się od szkół znanych ze wcześniejszych lat swojej edukacyjnej przeszłości – młody student staje przed bardzo poważnym zadaniem odnalezienia własnego miejsca i szybkiego zakorzenienia się w nowej rzeczywistości jaką są studia i życie akademickie. A kto w tym przystosowaniu może pomóc lepiej niż starsi koledzy?

Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów pierwszego roku zainteresowanych tym, czym tak naprawdę są studia, SSPRz przygotował projekt specjalnie skonstruowanego, letniego obozu szkoleniowo-adaptacyjnego – Adapciaka. Studenci działający w Samorządzie przygotowują w ten sposób swoich młodszych kolegów do wejścia w pierwszy semestr z optymalnym pakietem wiadomości dotyczącym tego jak wyglądają studia. Daje to nowo przybyłym szansę szybszej asymilacji i wniknięcia w środowisko akademickie, poprzez pełniejsze korzystanie z ofert organizacji studenckich działających na uczelni już od pierwszych dni października.

Fot. K. Telesz

Projekt „Adapciak PRz” nie posiada jeszcze rozbudowanej historii, gdyż pierwszy obóz odbył się we wrześniu 2013 roku w Kamionce. Ważniejsza jest jednak idea, która nim kieruje, a są to przede wszystkim działania integracyjne mające na celu zaszczepienie w nowych członkach środowiska akademickiego chęci działania na rzecz uczelni i włączenie się w działalności SSPRz, kół akademickich czy innych form aktywności studenckiej na Politechnice. Co roku członkowie samorządu zabierają świeżo upieczonych żaków na obóz, podczas którego będą mogli nie tylko poznać strukturę Swojej uczelni czy porozmawiać z jej przedstawicielami, ale również aktywnie spędzić końcówkę wakacji i poznać innych studentów „zerowego” roku. Przygoda wielu czołowych postaci środowiska akademickiego zaczynała się właśnie od wrześniowej wyprawy na Obóz Adaptacyjny. Projekt SSPRz nie jest zwykłym spotkaniem integracyjnym… jest wydarzeniem, które zostaje w pamięci na lata…

Czy warto już na samym początku najpiękniejszego okresu w swoim życiu rozpocząć zbieranie bagażu wspomnień, którymi jeszcze nie raz przyjdzie dzielić się ze znajomymi czy rodziną?

Oczywiście, że warto!

Zapraszamy na fanpage obozu