Obóz szkoleniowy „Adapciak PRz”

AdapciakPRz – bo przygoda z Politechniką zaczyna się już na wakacjach. Zamysłem tego projektu są przede wszystkim działania integracyjne, mające na celu zaszczepienie w nowych członkach środowiska akademickiego chęci działania na rzecz uczelni i włączenie się w działalności SSPRz, kół akademickich czy innych form aktywności studenckiej na Politechnice.

Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów pierwszego roku zainteresowanych tym, czym tak naprawdę są studia, SSPRz przygotował projekt specjalnie skonstruowanego, letniego obozu szkoleniowo-adaptacyjnego. Daje to nowo przybyłym szansę szybszej asymilacji, zawarcie nowych znajomości oraz wniknięcie w środowisko akademickie,  poprzez pełniejsze korzystanie z ofert organizacji studenckich działających na uczelni już od pierwszych dni października.

Pierwszy obóz odbył się we wrześniu 2013 roku w Kamionce. Od tego czasu, prawie rokrocznie członkowie Samorządu zabierają świeżo upieczonych żaków na obóz, podczas którego poznają strukturę Swojej uczelni i rozmawiają z jej przedstawicielami. Aktywnie spędzają końcówkę wakacji a także poznają innych studentów „zerowego” roku. Warto wspomnieć, że przygoda wielu czołowych postaci środowiska akademickiego zaczynała się właśnie od wrześniowej wyprawy na Obóz Adaptacyjny. 

Jednak najważniejsza w całym projekcie jest atmosfera, dzięki której nowi studenci bez strachu rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu. Czy warto zatem już na samym początku najpiękniejszego okresu rozpocząć zbieranie bagażu wspomnień, którymi jeszcze nie raz przyjdzie dzielić się ze znajomymi czy rodziną?

Oczywiście, że warto!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z nami na Facebooku, za pośrednictwem poczty e-mail bądź telefonicznie.