Koncert z okazji 70-lecia Politechniki Rzeszowskiej

W czwartek 10 czerwca odbyło się wydarzenie zorganizowane przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej z okazji jubileuszu 70-lecia działalności Politechniki Rzeszowskiej. Koncert wraz z poprzedzającymi go atrakcjami cieszył się dużą popularnością i zainteresowaniem. Wszyscy chętni  mogli oglądać transmisje za pośrednictwem samorządowych kanałów na platformie YouTube oraz Facebook. Miłośnicy bardziej tradycyjnej formy zgromadzili się w specjalnie przygotowanych strefach na rzeszowskim Rynku, gdzie wydarzenie było emitowane na telebimach. Warto wspomnieć, że wydarzenie zostało objęte patronatem prezydenta Rzeszowa.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie osiemnastej Quizem wiedzy o Politechnice Rzeszowskiej. Konkurs cieszył się dużą popularnością zarówno wśród studentów, jak absolwentów naszej uczelni. Uczestnicy zmierzyli się z dwudziestoma, często podchwytliwymi i szczegółowymi pytaniami dotyczącymi patrona, poszczególnych wydziałów oraz całej uczelni. Nagrodzone zostały trzy pierwsze osoby, które nie tylko zdobyły największą ilość punktów, ale także wykazały się błyskawicznym refleksem.

Kolejnym punktem naszego wydarzenie był wywiad z legendą polskiego lotnictwa kapitanem Jerzym Makulą przeprowadzony przez Aleksandrę Rojek i Wojtka Endera.  Zaproszony gość chętnie dzielił się ze słuchaczami swoimi historiami oraz doświadczeniami zdobytym w długoletniej karierze. Skierował również kilka cennych wskazówek oraz rad do aktualnych, jak i przyszłych studentów pilotażu. Dla pasjonatów lotnictwa było to naprawdę wartościowe  i cenne spotkanie.

Po duże dawce wiedzy o lotnictwie przyszedł czas na nieco luźniejszą część wydarzenia, czyli magiczne sztuczki. Mieliśmy okazję zobaczyć dwóch magików, którzy czarowali nie tylko kartami, ale również żartami. Zdradzili oni kilka przydatnych trików dla studentów, które na pewno większość wykorzysta w najbliższym czasie.

O godzinie dwudziestej nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich punkt wydarzenia, czyli koncert wokalisty Baranovskiego. Koncert był transmitowany dzięki współpracy z Estradą Rzeszowską. Oprócz znanych utworów takich jak: „Lubię być z nią”, „Momenty”, „Luźno” czy „Czułe miejsca” mieliśmy także okazje posłuchać kilku przedpremierowych utworów. Wokalista wraz ze swoim zespołem oczarował wszystkich w związku z tym konieczne były dodatkowe piosenki na koniec.

Całe wydarzenie cieszyło się dużą oglądalnością, co z pewnością pozwala stwierdzić, że pomimo niesprzyjającej sytuacji epidemiologicznej kultura jest nieodłączną częścią naszego społeczeństwa. Jako Samorząd Studentów PRz mamy również nadzieje, że na kolejnym koncercie wokalisty spotkamy się już normalnie przy scenie.

Artykuł zamieszczony został w Gazecie Politechniki Rzeszowskiej 4-6/2021 / Gazeta Politechniki (prz.edu.pl). Wszystkich zainteresowanych aktualnymi wydarzeniami na Uczeni zachęcamy do lektury.

red. K. Rozner