Przewodniczący komisji: Konrad Łukiewicz

Kim jesteśmy?

Komisja ds. IT i cyberbezpieczeństwa jest organem Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej odpowiedzialnym za wszelkie kwestie technologii oraz Internetu w Samorządzie Studenckim oraz wsparcia studentów w aspekcie szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa.

Czym się zajmujemy?

Komisja zajmuje się szeroko pojętymi kwestiami Internetu, technologii oraz programowaniem w Samorządzie Studenckim, odpowiada za funkcjonowanie stron internetowych, obsługę wydarzeń tworzonych za pośrednictwem środków komunikacji internetowej, promowanie dobrych praktyk w obszarze Internetu, cyberbezpieczeństwa, netykiety oraz nowoczesnych technologii. Jak każda komisja zapewnia członkom niezbędne narzędzia do pracy, możliwość rozwoju oraz niezbędnych kursów i szkoleń.

Kogo potrzebujemy?

Poszukujemy głównie studentów Informatyki (programiści, informatycy zainteresowani infrastrukturą sieciową, komunikatorami internetowymi, cyberbezpieczeństwem), ale również studentów automatyki i robotyki, elektromobilności oraz wszystkich ogarniających platformy takie jak Facebook, YouTube.

Szczególnie do współpracy zapraszamy koła naukowe!