Studenckie Koło Naukowe Lotników / Legendary Rover Team

Opiekun: dr inż. Tomasz Lis

Podbij z nami Marsa!

Koło Naukowe Legendary Rover Team zajmuje się budową łazika marsjańskiego – pojazdu, który na wzór prawdziwych łazików marsjańskich, musi skutecznie realizować określone misje. Zadania te realizuje na międzynarodowych zawodach Rover Challenge. A jakie to są zadania?
Celem łazika jest m.in. szukanie życia na „obcej” planecie, autonomiczna jazda, zdjęcia terenu czy też samodzielne szukanie i pobieranie próbek. Całość ma jak najbardziej przypominać prawdziwą marsjańską misję!

Nasze koło składa się z osób z różnych kierunków i wydziałów, ale jedno szczególnie nas łączy – zainteresowanie misjami kosmicznymi.

W naszym kole mamy 5 sekcji łączących różne dziedziny.

Mamy sekcję Mechaników zajmującą się zaprojektowaniem i zbudowaniem całego szkieletu i konstrukcji pojazdu, czyli wszystkiego tego co Wasze oczy widzą.

Elektronicy zajmują się całym „życiem” łazika, to dzięki nim nasz pojazd porusza się i działa.

Kolejną sekcją techniczną jest Science, sekcja projektuje aparaturę, której zadaniem jest za pomocą dostępnych technologii poszukiwanie śladów życia, czyli dbają o to, aby każdy mieszkaniec innej planety był dobrze zauważony.

Kolejnymi sekcjami są sekcje nietechniczne, które mimo, że nie zajmują się stricte łazikiem, są dla nas niezwykle ważne.

Marketing, którego główną misją jest rozgłos naszej działalności, abyście mogli słyszeć o nas w mediach.

Finanse, które dbają o nasze zaplecze, oraz o to żebyśmy mogli budować naszego łazika z najnowszych elementów i móc się pokazywać z nim na zawodach.

Więc jeżeli jesteś zainteresowany nieziemską przygodą, zapraszamy do kontaktu!